ایسمینار: راهنمای ثبت نام و شرکت در وبینارهای در حال برگزاری در سایت ایسمینار

ایسمینار یکی از بهترین پلتفرم‌های برگزاری کلاس‌های مجازی آنلاین و وبینارهای آموزشی برای فارسی زبانان در ایران و جهان می‌باشد. یکی از قابلیت‌های فوق العاده ایسمینار، امکان فروش بلیط ارزی – یورویی و همچنین برگزاری وبینارهایی به زبان انگلیسی و حتی سایر زبان‌ها می‌باشد. اما عمده وبینار‌های آن به زبان فارسی و مخصوص ایرانیان داخل کشور برگزار می‌شود.

از مزیت‌های دیگر ایسمینار، قابلیت برگزاری وبینارهای چند جلسه (امکان تعریف جلسات مختلف برای یک وبینار)، استفاده از ۲ سیستم برگزاری وبینار مجزای داخلی و خارجی (اسکای روم و ادوبی کانکت) و قیمت رقابتی (حتی خیلی ارزون!) به ازای هر ساعت برگزاری وبینار در مقایسه با سایر پلتفرم‌های داخلی و خارجی برگزاری وبینار می‌باشد.

اما آنچه باعث شده است تا ما در مجموعه قلموآبی ایسمینار را برای برگزاری بخشی از وبینارها رایگان و کلاس‌های آنلاین ارزان خود انتخاب کنیم، هیچ کدام از دبایل بالا نیست!

دلیل ما برای انتخاب ایسمینار، رفتار محترمانه تیم پشتیبانی آن‌ها و اهمیت ویژه ایست که برای تجربه کاربر در سایتشان قائل هستند!

در ادامه به جهت بهبود تجربه شما از شرکت کردن در وبینار‌های قلموآبی برخی از مشکلاتی که ممکن است هنگام ورود به وبینار برایتان رخ دهد به همراه راه حل‌هایشان را آورده‌ایم.

در ایسمینار چگونه باید وارد وبینار شوید؟

برای آنکه بتوانید وارد هر یک از وبینارهای ایسمینار شوید، حتما باید قبل از شروع وبینار در آن ثبت نام کرده باشید و فرقی هم نمی‌کند که وبینار رایگان باشد یا پولی!
و اما بعد …

برای ورود به وبینار ابتدا باید وارد ناحیه کاربری خود در سایت ای‌سمینار شوید. (مطابق تصاویر ۱ تا ۳)

سپس از قسمت وبینار های خریداری شده، وبینار مورد نظر خود را پیدا کنید. در صفحه ناحیه کاربری شما تنها تعداد محدودی (۴ – ۶ تا!) از وبینارهایی که خریداری کرده‌اید نمایش داده می‌شود. پس اگر وبینار مورد نظر خود را پیدا نکردید، بر روی دکمه «مشاهده همه» کلیک کنید؛ (مطابق تصویر 4) تا در صفحه جدید لیست کاملی از تمام وبینار هایی که در آن‌ها شرکت کرده‌اید نمایش داده شود. (تصویر 5)

حالا بر روی دکمه «ورود به وبینار» در زیر تصویر وبینار مورد نظرتان کلیک کنید تا صفحه جدیدی (مطابق تصویر 6) برایتان نمایش داده شود. در این صفحه از پنجره کوچک اطلاع رسانی باز شده، بر روی دکمه «Open Adobe Connect» کلیک کنید تا نرم افزار ادوبی کانکت بر روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند شما باز شده و وارد وبینار شوید. (مطابق تصاویر 7 و ۸)

چرا من نمی‌توانم در ایسمینار وارد وبینار شوم؟

خیلی وقت‌ها به دلایل مختلفی ممکن است شما نتوانید وارد وبیناری شوید که در آن ثبت نام کرده‌اید. برخی از این دلایل مربوط به سایت ایسمینار و زیر ساخت‌های آن می‌باشد. برخی دیگر به برگزار کنندگان وبینار مربوط است. اما بیشتر این مشکلات از سمت خود شما شرکت کننده گرامی می‌باشد و به راحتی با فشردن چند کلیک قابل حل است!

پیش از آنکه به سراغ شایع ترین خطاهای احتمالی هنگام ورود به یک وبینار در سایت ایسمینار بپردازیم، به شما پیش نهاد می‌کنیم که مرورگر‌های اینترنتی خود (کروم، فایر فاکس و …) را به آخرین نسخه بروزرسانی نمایید. برای این منظور کافیست که عبارت «دانلود آخرین ورژن کروم (یا فایر فاکس یا …)» را در گوگل جستجو کرده و جدیدترین نسخه مرورگر خود را از یکی از سایت‌های نمایش داده شده دانلود و نصب کنید.

خطای ۱ – دکمه «ورود به وبینار» در ناحیه کاربری ایسمینار برای من نمایش داده نمی‌شود!

ابتدا مطمئن شوید که در روز و ساعت درستی قرار دارید؛ چرا که اگر زودتر یا دیرتر از ساعت برگزاری وبینار در روز مشخص شده برای ورود به وبینار تلاش کنید، دکمه «ورود به وبینار» به شما نمایش داده نخواهد شد!

معمولا در ای‌سمینار، دکمه ورود به وبینار از ۳۰ دقیقه قبل از شروع وبینار تا ۳۰ دقیقه بعد از اتمام وبینار به شرکت کنندگان نمایش داده می‌شود.

اگر در روز و ساعت درستی هستید، هیچ جای نگرانی ندارد!
فقط کافیست که روی تصویر یا عنوان وبینارتان کلیک کنید.
در این حالت به صفحه اختصاصی پیشنمایش وبینار در سایت ایسمینار منتقل خواهید شد.(تصویر 9) حالا کافیست که بر روی دکمه «ورود به وبینار» در وسط این صفحه کلیک کنید.(مطابق تصویر 10)
باقی مراحل درست مثل تصاویر ۶ تا ۸ می‌باشد!

خطای ۲ – پیام باز کردن نرم افزار ادوبی کانکت در مرورگر من نمایش داده نمی‌شود!

اگر پنجره کوچک اطلاع رسانی در مرورگر شما نمایش داده نمی‌شود (مطابق تصویر ۶)، می‌توانید به صورت دستی وارد وبینار شوید!
به این صورت که ابتدا نرم افزار ادوبی کانکت را بر روی دستگاه خود باز کنید؛(تصویر ۱۱) سپس کل آدرس نمایش داده شده در آدرس بار مرورگر خود (بخش الف در تصویر ۱۲) را کُپی (CTRL + C) کرده و در کادر مربوطه در ادبی کانکت پِیْست (CTRL + V) نمایید.(بخش ب در تصویر ۱۱) و در آخر بر روی دکمه «continue» کلیک کنید.

خطای ۳ – ادوبی کانکت بر روی کامپیوتر باز می‌شود اما من وارد وبینار نمی‌شوم!

دلیل این امر تنها یک چیز می‌تواند باشد، کندی اینترنت!
اگر از اینترنت موبایل استفاده می‌کنید، آنتن گوشی خود را چک کنید و مطمئن شوید که تمام خطوط آن کامل و پر است؛ همچنین مطمئن شوید که ارتباط اینترنت گوشی همراه شما بر روی تکنولوژی 4G/LTE قرار دارد.
در صورتی که خطوط آنتن گوشی‌تان پُر نیست یا در حال اتصال به اینترنت با تکنولوژی 2G/EDGE/3G هستید، جای خود را تغییر دهید تا شاید کیفیت و سرعت اینترنت‌تان بهبود یابد!

خطای ۴ – لینک ورود اشتباه است!

اگر با پیغام لینک ورود اشتباه است مواجه شدید، نگران نشوید!
تنها کافیست که یکبار از سایت ایسمینار بطور کامل خارج شوید (Log Out کنید!) و سپس مجددا وارد سایت شوید و مراحل ورود به وبینار (تصاویر ۱ تا ۸) را مجددا انجام دهید.

خطای ۵ – نام کاربری و رمزعبور اشتباه است!

برای ورود به ناحیه کاربری تان در سایت ایسمینار باید آدرس ایمیل و رمز عبوری که در هنگام ثبت نام در سایت انتخاب کرده‌اید را وارد نمایید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، می‌توانید بر روی لینک «بازیابی رمز عبور» در زیر دکمه ورود در صفحه لاگین ایسمینار کلیک کنید.(تصویر ۱۳) در صفحه بعد، آدرس ایمیل خود را وارد کرده (تصویر ۱۴) و باقی مراحل را مطابق با دستور العمل ارسال شده به ایمیلتان انجام دهید تا رمز عبور ورود به سایت ایسمینارتان را تغییر دهید.
اما اگر در داخل نرم افزار Adobe Connect از شما نام کاربری و رمز عبور خواست (مطابق تصویر 15)، خطای شماره ۶ را مطالعه کنید!

خطای ۶ – در داخل نرم افزار Adobe Connect از من نام کاربری و رمز عبور می‌خواهد!

خیلی ساده است!
در قسمت نام کاربری آدرس ایمیلی که با آن در سایت ایسمینار ثبت نام کرده اید را وارد کنید و در قسمت رمز عبور هم شماره تلفن همراهی که باز هم در سایت ایسمینار ثبت کرده اید را وارد نمایید.
به همین راحتی!

تقریبا تمامی وبینارهای عمومی سایت قلموآبی در ایسمینار برگزار شده است.

مشاهده لیست کامل وبینارهای عمومی قلموآبی

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
×

به قلمو آبی خوش آمدید!

برای ارتباط مستقیم و آنلاین با ما، روی تصویر پایین کلیک کنید.

 

×